למה אסור להרוג נחשים

למה אסור להרוג נחשים

חוק השמירה וההגנה על הטבע שנחקק בישראל לפני שנים רבות יוצר מעטפת הגנה על חיות הבר כך שלא ייכחדו.

שמירה על חיות הבר

בישראל קיימות חיות רבות שחלקן נדירות, מקצתן חיות בארץ אלפי שנים. המטרה של החוק היא לשמור על הימצאותן של החיות הללו בארץ כך שיתרבו ומספרם ילך ויגדל עם השנים. חשוב שהן לא ייכחדו כמו חיות אחרות שחיו בארץ אך לאור צייד נרחב שהתקיים בשנים עברו, מספרם הלך והתמעט ובמקרים מסוימים הם גם נעלמו לחלוטין.

לוכד נחשים? בלי פאניקה! כל מה שצריך זה לחייג: 052-9095321

פחות לחוץ? אפשר גם להשאיר פרטים ואדאג לחזור אליך

החוק השומר על החיות בטבע אוסר לצוד אותן ואוסר להרוג אוותן אלא אם מדובר בסכנת חיים. אדם העובר על חוק זה, מבצע עבירה פלילית הגוררת אחריה עונשים חמורים הקבועים חוק.

נחשים בישראל

הנחשים בישראל הם אוכלוסייה שמתרבה באופן משמעותי מדי שנה והמגמה היא להעצים את כמותם ברחבי הארץ. רוב הנחשים בישראל אינם נחשים ארסיים. הנחשים הארסיים הקיימים חיים במקומות ייחודים כמו באזור ים המלח ותושבי המקום והמטיילים מודעים לסכנות במקומות הללו.

תפקידם של הנחשים במחזור החיים בטבע

אחד התפקידים החשובים של הנחשים הוא אכילת המכרסמים. זהו המזון האהוב עליהם ובדרך זו הם מדללים את כמות המכרסמים כמו עכברים וחולדות בקרבת אזורי מגורים. כמו כן הנחשים עוזרים מאד באזורים חקלאיים שבהם המכרסמים מזיקים מאד לגידולים השונים. הנחשים מקטינים את כמות המכרסמים באזורים הללו וגם זו סיבה מצוינת לא להרוג את הנחשים.

לוכדי נחשים

הציבור הנתקל מעת לעת בנחשים, מזעיק לוכד נחשים כדי שיחפש ויתפוס אותו. הלוכד המנוסה יודע היכן לחפש את הנחש ובמקרים רבים תופס את החיה המבוקשת. ומסיע אותו לשמורת הטבע הקרובה כדי להחזיר אותו לטבע – למקום שאליו הוא שייך.

עתידה של אוכלוסיית הנחשים בישראל

השנים הרבות שבהן הציבור שומר ברוב המקרים על אוכלוסיית הנחשים על זניהם השונים והרבים, הן אלה שתרמו לעובדה שהאוכלוסייה לא רק שלא נכחדה, היא גם גדלה באופן משמעותי עם השנים על פי מחקרים שבוצעו בקרב הסוגים השונים של הנחשים החיים בארץ.

Snaker

Snaker

לוכד הנחשים מוסמך היעניק לכם את מעטפת השירותים האידיאלית והבטוחה ביותר עבורכם. ראיתם נחש? בלי פאניקה! התקשרו עכשיו ל- Snaker!
Snaker

מאמרים אחרונים מהבלוג שלנו...

Snaker

לוכד הנחשים מוסמך היעניק לכם את מעטפת השירותים האידיאלית והבטוחה ביותר עבורכם. ראיתם נחש? בלי פאניקה! התקשרו עכשיו ל- Snaker!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן