עלייה של 40% בהכשות נחשים, כך נתגונן טוב יותר

עלייה של 40% בהכשות נחשים, כך נתגונן טוב יותר

בקיץ האחרון חלה עלייה גבוהה מאד באחוז ההכשות במקומות שונים ברחבי הארץ. לאור הסיכונים הרבים של הכשה על ידי נחשים ארסיים מזנים שונים יש לבצע כמה פעולות כדי להיערך כראוי למציאות החדשה. 

אמצעי הגנה מומלצים נגד נחשים בקרבת הבתים 

הנחשים נוהגים להסתתר במקומות מסתור שונים ולכן אי הימצאותם של מקומות מסתור ימנעו את הגעתם ואת הישארותם בשטח. לכן חשוב לפנות כל הגרוטאות, אשפה, זבל אורגני ועוד. מעבר לכך, חשוב לגזום את הדשא לגובה מינימלי, לחתוך את כל הצמחייה העבותה והעשבים השוטים כדי שלא יהיה זה מקום מסתור עבורו.

לוכד נחשים? בלי פאניקה! כל מה שצריך זה לחייג: 052-9095321

פחות לחוץ? אפשר גם להשאיר פרטים ואדאג לחזור אליך

אם קיימות מחילות מתחת לבית או בסביבתו חשוב לאטום אותן ביציקת בטון כך שהוא לא יסתתר במחילה ועלול להופיע פתאום בקרבת הבית. 

במועדים שהדבר אפשרי כדאי להרטיב את האדמה, פעולה זו מרתיעה את הנחשים, הם אינם זוחלים לאזור שהוא לח או רטוב ומתרחקים למקום אחר.

אמצעי הגנה מומלצים נגד נחשים בטיולים 

כאשר מטיילים בשטח אי אפשר לדעת איפה ומתי יופיע נחש, לכן ההנחיה היא לטייל רק כשנועלים נעלים סגורות כך שהנחש לא יוכל להכיש את רגלי המטיילים. ההליכה בסנדלים אינה מומלצת ובמיוחד במקומות שיש בהם שיחים סבוכים וצמחייה רבה שהם המקומות האהובים על הנחשים.

הנחשים אוהבים לשהות על עצים ובהסתעפות של ענפיו, לכן חשוב להביט היטב על כל עץ לפני שיושבים לידו או נשענים עליו ואם רואים נחש להתרחק מהמקום. 

הנחשים נוהגים להתחבא גם מתחת לסלעים, במחילות ובמקומות מסתור נוספים בטבע. לכן ההמלצה היא לא להרים סלעים או אבנים(,), לא להכניס ידיים או אצבעות לנקיקי סלע, למחילות, בורות ודברים שנזרקו בטבע כמו קופסאות וארגזים. גם לפני שהולכים לישון יש לנער את שק השינה ולוודא שאין נחש בתוכו. לפני נעילת נעליים יש לוודא שהן ריקות ולא מתחבא בפנים נחש.

אם נתקלים בנחש 

נחשים בדרך כלל אינם תוקפים אלא אם הם חשים בסכנה, לכן יש להתרחק עד כמה שאפשר ברוגע מהמקום ולאפשר לנחש להימלט מהמקום. 

Snaker

Snaker

לוכד הנחשים מוסמך היעניק לכם את מעטפת השירותים האידיאלית והבטוחה ביותר עבורכם. ראיתם נחש? בלי פאניקה! התקשרו עכשיו ל- Snaker!
Snaker

מאמרים אחרונים מהבלוג שלנו...

Snaker

לוכד הנחשים מוסמך היעניק לכם את מעטפת השירותים האידיאלית והבטוחה ביותר עבורכם. ראיתם נחש? בלי פאניקה! התקשרו עכשיו ל- Snaker!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן