זעמן שחור

זעמן שחור

זעמן שחור הוא נחש ששמו המדעי הוא Dolichophis Jugularis Asianus, ששייך למשפחת הזעמניים ונחשב לנחש הארוך ביותר בישראל. הוא אינו נחש ארסי ונחשב למדביר מכרסמים יעיל בגלל ההספק הגדול שלו והתזונה המוגברת, הוא נלחם גם נגד נחשי צפע ומצליח להדביר גם אותם באזורי התפוצה שלהם. זהו נחש פעיל ונפוץ והוא חיה מוגנת כמובן.

כיצד הוא נראה?

זעמן שחור מגיע בדרך כלל לאורך 1.2 מ' אבל בישראל גם נצפו פרטים באורך 2.5 מ' ואפילו משקל של 2 ק"ג, במקומות אחרים גם באורך 3 מ'. הוא מחליף צבעים לפי גילו. צבעו חום-אפור ומנוקד נקודות שחורות או אפורות. עם הזמן הנקודות משחירות עד שהוא הופך לשחור לגמרי ומבריק, ובטנו אפורה. ראשו לא רחב במיוחד, עיניו גדולות וראייתו טובה. זה מצביע על כך שפעילותו העיקרית היא ביום וכמעט לא בלילה.

לוכד נחשים? בלי פאניקה! כל מה שצריך זה לחייג: 052-9095321

פחות לחוץ? אפשר גם להשאיר פרטים ואדאג לחזור אליך

המהירות שבה הוא נע מגיעה ל-9 קמ"ש בזכות מאות החוליות שמהן מורכב גופו הגמיש ושריריו המפותחים. הוא מעדיף לחיות על הקרקע אבל גם עשוי לטפס. האזורים שבהם הוא נמצא לרוב אינם מדבריים כך שאפשר למצוא אותו צפונית לבאר שבע.

כיצד הוא מתנהג?

הזעמן השחור דווקא נוהג לברוח בזמן היתקלות, ומהר. הוא נשאר רק אם אין לו לאן לברוח ואז יזדקף כקפיץ כדי לזנק לנשיכה. הוא מתנשף גם כדי להפחיד ונושך נשיכות מהירות מאוד שמכאיבות גם אם אינן ארסיות. הוא משאיר פצעים מדממים ונחשב לעצבני למדי.

הוא ניזון ממכרסמים, זוחלים, דו חיים וציפורים. הוא מסוגל לטרוף בעלי חיים שגדולים מראשו ולכן גם יונקים. הוא משתמש בחוש הריח וחוש הראייה כדי לאתר את טרפו, יזנק עליו ויאחז בו בשיניו עד שימית אותו. הוא אוכל הרבה ולכן יימצא זמן רב בתנועה בחיפוש אחר טרף. הוא ידוע כנחש שיטפס גם לקנים בצמרות עצים כדי לטרוף גוזלים. הוא רצוי לחקלאים בדיוק בגלל תכונה זו שמדבירה מכרסמים בסביבתם.

הוא מתרבה באביב בהזדווגות ארוכה עם הנקבה, הנקבה תטיל ביצים לגומחה באדמה לחה, והם יבקעו לאחר חודשיים כנחשים עצמאיים שמסוגלים לדאוג לעצמם. הוא נטרף בעצמו על ידי עופות ויונקים טורפים, כולל חתולים ועורבים.

Snaker

Snaker

לוכד הנחשים מוסמך היעניק לכם את מעטפת השירותים האידיאלית והבטוחה ביותר עבורכם. ראיתם נחש? בלי פאניקה! התקשרו עכשיו ל- Snaker!
Snaker

מאמרים אחרונים מהבלוג שלנו...

Snaker

לוכד הנחשים מוסמך היעניק לכם את מעטפת השירותים האידיאלית והבטוחה ביותר עבורכם. ראיתם נחש? בלי פאניקה! התקשרו עכשיו ל- Snaker!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן