איך בוחרים לוכדי נחשים?

איך בוחרים לוכדי נחשים?

כבר שנים רבות שישראל נמצאת בתנופת בנייה הן בערים והן ביישובים הכפריים. עוד ועוד שטחים ירוקים הופכים לשכונות וליישובים, והתוצאה היא לא רק אורבניזציה מואצת של ישראל אלא גם דחיקת חיות הבר מבתי הגידול הטבעיים שלהן. תוצאה עצובה אחת היא הכחדה שלהן, ותוצאה מפחידה אחרת היא פלישת חיות הבר למקומות שבהם חיים אנשים, כאשר הן מאבדות את הפחדים הטבעיים שלהם מבני אדם במטרה למצוא מזון. המזון מתמעט בטבע, כמובן והן לומדות לחפש אותו פה, בתוכנו. זו הסיבה שיש יותר מקרים שבהם אנחנו מוצאים חיות בר כמו כלבי פרא, תנים, חזירי בר, נמרים ונחשים במקומות יישוב. חלקן לא מסוכנות וחלקן מסוכנות מאוד.

נחשים הם בעל חיים שלא נעים להיתקל בו

נחשים הם חיה מסוכנת רק ממשפחות מסוימות כמו נחשי הצפע. בדרך כלל הם מבורכים משום שהם מדבירים את המכרסמים השונים וגם חרקים. אולם אין ספק שיש בהם אלמנט של פחד, במיוחד כאשר איננו יודעים אם הנחש ארסי או לא, וכאשר יש סכנה להכשה שלא בטוח שנספיק להגיע לבית החולים אחריה. מסיבה זו אין לטפל בנחשים לבד ולהבריח אותם גם אם נדמה לכם שידוע לכם בוודאות מהו סוג הנחש, ליתר ביטחון. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בנחש ארסי. בדיוק לשם כך יש לוכדי נחשים שהתמחו בכך ומומלץ לפנות אליהם בלבד כדי לטפל בכל פלישה וחדירה של נחש הביתה.

לוכד נחשים? בלי פאניקה! כל מה שצריך זה לחייג: 052-9095321

פחות לחוץ? אפשר גם להשאיר פרטים ואדאג לחזור אליך

כיצד מוצאים לוכדי נחשים?

לוכדי נחשים מוצאים היום באינטרנט בכל מקום ובמקרה הצורך גם אפשר לפנות למשטרה ולהיעזר בה עד שתמצאו פתרון. לוכדי נחשים מתרבים בארצנו משום שמתברר שלמרות שרובנו נרתעים מבעל החיים הזה, יש לו מעריצים ואוהדים רבים. יש כאלה שמגדלים נחשים בבית ואחד הקריטריונים של בחירת לוכד נחשים טוב הוא להבין עד כמה הוא מכיר את הנחשים ואת ההתנהגות אתם ויודע כיצד ללכוד אותם בבואו לביתכם. משום כך עדיף תמיד למצוא מישהו שחי איתם ומגדל בצורה חוקית, והתמחה לאחר שנות ניסיון רבות בלכידה נכונה. יש נחשים שמקשים על הלכידה שלהם משום שהם בעלי שיני ארס צדדיות, ולכן רק לוכד מיומן שיודע לזהות זאת יוכל לטפל בנחש כזה וללכוד אותו מבלי להיפגע בעצמו.

הכשרה והסמכה

לוכד נחשים פועל בדרך כלל גם במסגרת שירותי הדברה ולכן עובר הכשרה מסוימת והיכרות עם כל מה שקשור לתחום, אבל ההסמכה שלו כלוכד נחשים מגיעה מרשות הטבע והגנים. רק היא נותנת היתר ללוכדי נחשים ולכן יש לחפש אותם ברשימת הלוכדים המותרים באתר שלהם או לבקש ממנו להציג את ההיתר כשיתייצב. יש לזכור שהנחשים הם חיות מוגנות ולכן אסור להרוג אותם ולוכד כזה מחויב לעשות את עבודתו בהתאם גם כדי לסייע לכם אבל גם כדי לשחרר את הנחש בטבע מבלי להזיק לו. הציוד שלו כולל בגדי עבודה ומגן כדי לא להיפגע בעצמו.

ידע מקצועי ומחירים

את הידע המקצועי מפגין לוכד הנחשים בעבודה ועד שלא תראו זאת לא תדעו כמובן, אבל המקצועיות שלו מתבטאת בכך שהוא יודע היכן לחפש את הנחש וכיצד לגשת אליו מבלי להבהיל אותו ולהבריח אותו עוד יותר פנימה. המחירים בין סוגי הלכידות מתחלקים בין לכידת נחש במקום שידוע לבעל המקום לבין לכידת נחש שלא ידוע היכן הוא מסתתר. הלכידה נעשית בזהירות ותוך כדי תפיסת הראש בצורה זהירה, כדי ששיני הארס לא ייתקעו בהם, ומכיוון שהם מזהים את סוג הנחש הם גם מכירים את מבנה השיניים ומיקומן ויודעים כיצד לעשות זאת נכון.

Snaker

Snaker

לוכד הנחשים מוסמך היעניק לכם את מעטפת השירותים האידיאלית והבטוחה ביותר עבורכם. ראיתם נחש? בלי פאניקה! התקשרו עכשיו ל- Snaker!
Snaker

מאמרים אחרונים מהבלוג שלנו...

Snaker

לוכד הנחשים מוסמך היעניק לכם את מעטפת השירותים האידיאלית והבטוחה ביותר עבורכם. ראיתם נחש? בלי פאניקה! התקשרו עכשיו ל- Snaker!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן