לא כולם רעים: הנחשים שלא מהווים סכנה לסביבה

לא כולם רעים: הנחשים שלא מהווים סכנה לסביבה

בישראל קיימות שלש קבוצות עיקריות של נחשים.

הקבוצה הראשונה היא נחשים ארסיים שהם מסוכנים מאד כמו אפעה, עכן גדול ונחשים ממשפחת הצפעים.

לוכד נחשים? בלי פאניקה! כל מה שצריך זה לחייג: 052-9095321

פחות לחוץ? אפשר גם להשאיר פרטים ואדאג לחזור אליך

הקבוצה השנייה היא נחשים תת ארסיים שאינם מסוכנים אם הם מכישים אך עלולות להיות לכך תופעות של התנפחויות ועוד.

הקבוצה השלישית היא של נחשים שאינם ארסיים ולכן אינם מסוכנים.

רוב הציבור אינו מכיר מספיק טוב את סוגי הנחשים השונים, מה גם שקיימים כמה נחשים אשר די דומים זה לזה ורק כשלוכד נחשים מיומן מתקרב לנחש הוא יכול לזהות באופן ברור את הזן שלו ואם מדובר בנחש מסוכן או לא.

שחור ראש

נחשים שאינם ארסיים

ממשפחות בעלות מעט סוגי נחשים החיים בישראל, אפשר למצוא את שחור ראש ונימון שהם בין הנחשים הקטנים החיים כאן, נחשים ממשפחת הנחשיליים כמו נחשיל מצוי ונחשיל חד ראש.

נחש מים שאינו ארסי וגם אינו נושך, בגווני חום עד אפור וכתמים כהים על גחונו שחי בעיקר בסמוך למקורות מים ונחש חנק שהוא היחיד בישראל ממשפחת החנקיים.

בין הנחשים שאינם ארסיים אפשר למצוא גם משפחות כמו משפחת הזעמניים ובהן כמה סוגים שונים של נחש השלוון, שלוון כתמים המצוי בעיקר בצפון הארץ, שלוון אזורים הקטן בגוונים הבהירים כמו אפור בהיר וצהבהב, שלוון קולר הארוך בעל הצבע הייחודי חום זית או חום בהיר הנראה בעיקר בחרמון שלוון קווים הארוך יותר הנראה בגווני חום וראש צהוב ושלוון טלוא ראש שהוא בין הנחשים הנפוצים בישראל .

ממשפחה זו קיימים גם נחש החולות, הנהנה לחיות במחילות בחולות במישור הנוף. מטבעון מדבר שאורכו עד מטר וחצי וגם הוא נראה בעיקר במישור הנוף. כרכן קרינים הארוך בצבעי שחור ופסים צהובים וכרכן חלק בעל הגוון האפור המבריק וכתמים על גחונו ועל עורפו.

כמו כן שייכים למשפחה זו זעמן זיתני הנראה בצבעי זית או חום ירקרק, זעמן מטבעות בצבעי חום אפרפר ושפע של כתמים מעליו וזעמן שחור בוגר שהוא הנחש הארוך ביותר בישראל

ההנחיה הכללית היא לא להתקרב לנחשים בכל מקרה ולא לפגוע בהם כיוון שמדובר בחיה מוגנת ויש לאפשר לה להמשיך ולחיות בטבע.

Snaker

Snaker

לוכד הנחשים מוסמך היעניק לכם את מעטפת השירותים האידיאלית והבטוחה ביותר עבורכם. ראיתם נחש? בלי פאניקה! התקשרו עכשיו ל- Snaker!
Snaker

Snaker

לוכד הנחשים מוסמך היעניק לכם את מעטפת השירותים האידיאלית והבטוחה ביותר עבורכם. ראיתם נחש? בלי פאניקה! התקשרו עכשיו ל- Snaker!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן